Reklama

W PlayerUnknown's Battlegrounds jednocześnie grało najwięcej osób od powstania Steama

​Nastawione na sieciową zabawę PlayerUnknown's Battlegrounds pobiło kolejny rekord. W weekend liczba osób, którzy jednocześnie bawili się przy produkcji, była najwyższa odkąd uruchomiono Steam.

W sobotnie popołudnie nietypowy tytuł przyciągnął do siebie w tym samym czasie 1,34 miliona osób. Rezultat jest znacznie wyższy niż w przypadku dotychczasowego rekordzisty - Dota 2. Najlepszy wynik osiągnięty przez wspomnianą grę wynosi 1,29 miliona.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że projekt studia Bluehole na razie dostępny jest jedynie we wczesnej wersji. Nieukończona produkcja zdołała więc pokonać pod względem popularności darmową pozycję typu MOBA od Valve.

PlayerUnknown’s Battlegrounds stawia na formułę zabawy w stylu battle royale. Setka osób trafia na jedną mapę, a głównym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich rywali. Zwycięzcą starcia jest uczestnik, który jako ostatni pozostanie żywy na polu bitwy.

Reklama

W walce z oponentami gracze skorzystać mogą ze znajdowanego podczas eksploracji lokacji arsenału, który obejmuje nie tylko broń palną, ale i zróżnicowane pułapki. Dodatkowym utrudnieniem przygotowanym przez twórców jest fakt, że obszar zmagań stopniowo się zmniejsza.

Miniony weekend okazał się także dobry dla samego Steama. Liczba osób jednocześnie zalogowanych do platformy dystrybucji cyfrowej przekroczyła 15 milionów. Poprzedni rekord - wynoszący 14 milionów - pochodzi ze stycznia tego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje