Reklama

W następnym dodatku Battlefield 1 otrzyma postać kobiecą

​Przedstawiciele Electronic Arts ujawnili, że kolejne rozszerzenie do strzelanki Battlefield 1 - W imię cara - wprowadzi do gry postać żeńską.

Odpowiadający w koncernie za kontakty ze społecznością fanów Dan Mitre opublikował na swoim Twitterze grafikę związaną z nadchodzącym DLC. Obrazek przedstawia członkinię pierwszego kobiecego batalionu śmierci, który był częścią armii rosyjskiej.

Postacią pokierujemy w rozgrywkach sieciowych. Szczegółów na razie nie podano, aczkolwiek wiadomo, że jest reprezentantką klasy zwiadowcy. Skoncentruje się więc na atakach z daleka, co zresztą sugeruje udostępniona ilustracja, na której widać karabin snajperski.

Kobieta należy do grupy utworzonej przez Rosjan, dlatego też pojawi się tylko we frakcji naszych wschodnich sąsiadów. Trudno na razie przewidzieć czy w przyszłości do gry trafią następne przedstawicielki płci pięknej, ale dodanie tej bohaterki jest zgodne z wydarzeniami historycznymi. Batalion działał właśnie podczas I wojny światowej.

Reklama

Dotychczas ujawniono stosunkowo niewiele informacji na temat rozszerzenia W imię cara. Pewnym jest jednak, że DLC zaoferuje łącznie cztery mapy, armię rosyjską, a także kolejny tryb rozgrywki. Więcej szczegółów EA i DICE zaprezentują w trakcie imprezy poprzedzającej tegoroczne targi E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy