Reklama

W Holandii wyłączono handel cyfrowymi przedmiotami z CS: GO i Dota 2

​W Holandii niedawno zaczęło obowiązywać prawo mające na celu uregulowanie kwestii skrzynek z losową zawartością w grach (tak zwanych lootboxów). W efekcie Valve było zmuszone wyłączyć na terenie kraju opcję handlu cyfrowymi przedmiotami w dwóch tytułach - Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2.

W produkcjach gracze zdobywają pakiety składające się z wirtualnych dóbr pokroju dodatkowych skórek dla broni czy prowadzonych postaci. Poszczególne elementy można zaś następnie wymienić na prawdziwe pieniądze.

W wystosowanym oświadczeniu przedstawiciele Valve wyjaśnili, że w maju otrzymali dwa listy od Kannspelautoriteit - holenderskiego urzędu do spraw gier. Organizacja oznajmiła, że skrzynki z Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2 łamią prawo i zażądała dostosowania paczek do nowych przepisów przed 20 czerwca.

Nie sprecyzowano jednak, jakie dokładnie modyfikacje powinni wprowadzić developerzy. W związku z tym firma skontaktowała się z prawnikami, których poprosiła o pomoc w znalezieniu odpowiednich rozwiązań.

Reklama

Okazało się, że zgodne z obowiązującym prawem są lootboxy, których zawartości nie można wymienić lub sprzedać. Postanowiono więc wyłączyć opcję handlu cyfrowymi przedmiotami za pośrednictwem Rynku Steama.

Valve przeprosiło holenderskich graczy za wszystkie niedogodności. Ma jednak nadzieję, że po dalszych konsultacjach z Kannspelautoriteit uda się znaleźć inny sposób dostosowania paczek do nowych regulacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje