W Forza Horizon 4 zagrały już dwa miliony osób

​Microsoft pochwalił się, że zaledwie tydzień wystarczył, by wyścigowa Forza Horizon 4 od studia Playground Games przyciągnęła dwa miliony graczy. Nie oznacza to, że sprzedano właśnie tyle egzemplarzy, ponieważ na jednej konsoli może bawić się więcej niż jedna osoba, lecz wynik nie jest zapewne dużo niższy.

Wydawca dodaje, powołując się na dane zgromadzone przez serwis Metacritic, że opisywany tytuł jest także najlepiej ocenianą produkcją na wyłączność dla konsoli Xbox One w tej generacji, ze średnią na poziomie 92 procent. Warto pamiętać, że gra ukazała się także na PC, co psuje nieco obraz "wyłączności".

Idąc dalej przechodzimy do rekordu, który zainteresuje wyjątkowo małą liczbę osób. Jak podano, do 9 października na należącym do Microsoftu serwisie streamingowym Mixer, a także na Twitchu i YouTube obejrzano aż 4,6 miliona godzin transmisji z Forza Horizon 4.

Reklama

Są jeszcze inne osiągnięcia. Dwa miliony graczy przejechały łącznie ponad 1,3 miliarda kilometrów, zakupili 4,1 mln posiadłości oraz posiadają ponad 74,4 mln samochodów. Co interesujące, odkryto "tylko" 607,8 mln kilometrów dróg, co wydaje się potwierdzać, że sporo czasu spędzono poza utwardzonymi powierzchniami.

Teraz przed twórcami zadbanie o podtrzymanie zaangażowania graczy. Jedną z najważniejszych innowacji, która rzutem na taśmę nie zdążyła pojawić się w pełnej wersji produkcji, będzie na pewno pełnoprawny edytor tras, zapowiadany już na targach E3 w tym roku. Premiera 25 października.

"To pełen zestaw opcji. Chcieliśmy dać graczom niemal kompletną swobodę w tworzeniu wyścigów z okrążeniami lub z punktu do punktu, gdziekolwiek w otwartym świecie produkcji. Nie jesteśmy więc ograniczani do dróg, możemy pojechać wszędzie, rozmieścić bramki kontrolne i konfigurować" - mówił we wrześniu dyrektor kreatywny Ralph Fulton.

"Dajemy graczom narzędzie to stworzenia dokładnie tego, czego chcą. Naturalnie, w przypadku narzędzi tego typu pojawiają się błędy, którymi obecnie się zajmujemy, ponieważ nie chcemy wydać czegokolwiek, co nie jest absolutnie doszlifowane" - dodał deweloper.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forza Horizon 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy