Reklama

W Airborne Kingdom zbudujemy latające miasta

​Airborne Kingdom to interesująca produkcja, która właśnie trafiła do przedsprzedaży. Tytuł niezależnego studia A Wandering Band ukaże się jeszcze jesienią tego roku, pozwalając graczom budować miasta, przy pastelowej oprawie graficznej. Brzmi mało innowacyjnie? To nie wszystko.

Otóż wcielamy się konstruktora zarządzającego latającą metropolią, dryfującą w chmurach ponad zrujnowanym pustkowiem, nad którymi zatrzymujemy się tylko po to, by zebrać potrzebne surowce i szybko się... ulotnić. Nie zabraknie także rozwoju własnego klanu i odblokowywania technologii.

Zajmujemy się nie tylko stawianiem budynków. Podczas przelotu nad pustkowiami wykonujemy także przeróżne zlecone zadania i rekrutujemy kolejnych mieszkańców. Najważniejsze jest jednak eksploatowanie surowców, które służą nie tylko do konstruowania, ale także jako paliwo dla miasta.

Reklama

Jak pokazuje poniższy materiał wideo, przygodę rozpoczniemy od małych samolotów, aż natkniemy się na podwaliny naszego miasta. Po przejęciu placówki zaczynamy od małej platformy z kilkoma farmami i podstawowymi budowlami oraz celem, jakim jest szybki rozwój naszej miejscówki.

Tę możemy rozbudowywać według własnego uznania, tworząc na przykład dość standardowe, kwadratowe miasta. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zbudować bardzo długi pojazd latający, składający się z jednej ulicy, wzdłuż której rozmieszczamy kolejne domostwa i zakłady pracy.

Najważniejszą "walutą" będą w Airborne Kingdom właśnie robotnicy, bo to od nich zależeć będzie zbieranie surowców, a następnie przekształcanie ich w potrzebne materiały i budynki. Na pokładzie samolocików wyślemy ich na zbiory, a już w mieście przypiszemy do określonych warsztatów.

Robotnicy nie są anonimowi, a każdy posiada własne imię oraz unikatowy skarb. Podczas rozbudowy miasta musimy dbać o jego wagę, ponieważ silniki mają określoną moc i rosnące zapotrzebowanie na paliwo. Brzmi nieco stresująco, ale należy chyba przyznać, że produkcja zapowiada się ciekawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama