Vridge: Wirtualna rzeczywistość na każdą kieszeń

Profesjonalne gogle VR kosztują od około 600 do 1000 dolarów.

Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, ale dzięki oprogramowaniu polskiej firmy RiftCat nie będzie to konieczne, ponieważ pozwolą ono na granie w wysokobudżetowe tytuły wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości również na smartfonach.

VRidge, bo tak brzmi jego nazwa, to symulacja hełmu Oculus Rift, która dzięki zgraniu żyroskopu znajdującego się w telefonie komórkowych z pecetem dokładnie odwzorowuje każdy ruch głową, a nie odpowiada kursorowi myszy, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Wystartowały już limitowane betatesty VRidge, które umożliwią przekonanie się na własnej skórze, czy oprogramowanie rzeczywiście stanowi alternatywę dla gogli Oculus Rift i HTC Vive. Kiedy dobiegną końca, VRidge będzie można wykupić za jednorazową opłatą wynoszącą 9.99 dolarów. Aby dołączyć do testów beta należy:

Reklama

  • wejść na tę stronę i nacisnąć "Join Beta", oraz pobrać klienta RiftCat, niezbędnego do działania VRidge
  • zainstalować oprogramowanie i zalogować się do RiftCat Marketplace
  • po uruchomieniu RiftCat Marketplace, użytkownik zostanie przeniesiony do ekranu łączenia się z telefonem. W tym momencie należy pobrać mobilną aplikację, niezbędną do działania VRidge
  • kiedy smartfon będzie gotowy (na ekranie pojawi się stosowny komunikat), należy go włożyć do hełmu VR (np. Cardboard)
  • komputer zostanie sparowany z telefonem, a VRidge będzie gotowe do działania

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy