Reklama

Vivid Games wchodzi do Chin

​Vivid Games podpisał porozumienie o współpracy z chińską firmą The9 Limited.

W efekcie Real Boxing, największy hit bydgoskiej firmy, pojawi się na urządzeniu Fun Box do końca miesiąca. Set top box jest dystrybuowany w Chinach przez spółkę joint venture powołaną przez The9 Limited i Shanghai ZTE.

Real Boxing znalazł się w gronie kilkudziesięciu gier które, dostępne są na set top boxie (przystawce telewizyjnej do domowej rozrywki). Urządzenie produkowane przez ZTE jest już w sprzedaży i trafi w tym roku do ponad 100 mln użytkowników. Jest ono napędzane przez procesor Nvidia Tegra 4.

"Współpraca z The9 perfekcyjnie wpisuje się w realizację naszej strategii poszukiwania nowych, niezależnych kanałów dystrybucji, dostosowywania się do nowych trendów na rynku gier i sukcesywnej ekspansji na rynki azjatyckie" - podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Reklama

Każdy z użytkowników Fun Box będzie mógł pobrać darmową wersję Real Boxing. "Model Free2Play jest na rynkach azjatyckich najbardziej efektywny. Ale najważniejsze, że znaleźliśmy się w gronie bardzo małej liczby gier dostępnych dla ponad 100 mln użytkowników" - tłumaczy Kościelny.

Porozumienie z The9 to pierwszy poważny krok Vivid Games w Azji. "Od wczoraj jesteśmy na targach branżowych G-Star w Korei Południowej, gdzie spotykamy się wieloma partnerami z regionu. Prowadzimy wiele rozmów związanych z dystrybucją naszych gier, które w najbliższym czasie zaowocują nowymi umowami" - zapowiada prezes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama