Reklama

Vita vs Switch – porównanie grafiki w Grand Theft Auto: Vice City

​Zapowiedź odświeżonej trylogii na konsolę Nintendo było dużym zaskoczeniem. Podobnie forma, w jakiej gra ostatecznie trafiła do graczy, nie mieszcząc się na jednym kartridżu. Aż do dnia premiery trwały spekulacje na temat tego, jak Switch poradzi sobie z ulepszoną grafiką. Radzi sobie... gorzej niż leciwa już Vita. Ale nie jest to wina sprzętu.

Nie ustaje zamieszanie, które powstało wokół zremasterowanej trylogii hitów sprzed lat. Nikt chyba nie spodziewał się, że Rockstar będzie firmował gry w tak opłakanym stanie technicznym. Niestety - od dużych wymaga się więcej. Choć to nie R* bezpośrednio stoi za remasterami, to jednak albo stracił czujność, albo dał zbyt wolną rękę deweloperom odpowiedzialnym za odświeżenie poszczególnych odsłon.

Gra na Switchu jest, delikatnie mówiąc, męcząca i niesatysfakcjonująca. Gra z trudem osiąga 30 klatek na sekundę i wygląda mocno średnio. Do tego stopnia frapowało to jednego z użytkowników Reddita, że postanowił zrobić porównanie tego, jak gra wyglądała kilka lat temu na przenośnej konsoli od Sony, a jak prezentuje się dziś. Żal patrzeć.

Reklama

Podkreślić jednak należy - i na szczęście zrobił to inny użytkownik Reddita - że nie w mocy konsoli jest problem, a w słabej jakości porcie. To wymaga sprostowania, bo temat postu, w którym pojawił się film sugeruje, że Vita wyprzedziła swój czas. Trudno się jednak z tym zgodzić. Gracze winę za stan i wygląd gry na Switchu przenoszą na studio deweloperskie, którego umiejętności okazały się mniejsze niż modderów, ulepszających GTA w zaciszach własnych domów.

Niestety, za złe decyzje się płaci i widać to już zarówno po ruchach samego Rockstara, notowaniach giełdowych Take-Two i utracie zaufania graczy. Niesamowite, jak bliźniaczo podobna jest ta sytuacja do premiery rodzimego Cyberpunk 2077.

Zacznijcie już szykować pop-corn. Coś czujemy, że podobna burza czeka deweloperów po premierze next genowej wersji GTA V. No chyba, że właśnie dlatego premiera została przesunięta na marzec 2022...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje