Reklama

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 w produkcji!

​Stało się. Po latach oczekiwań i przekazaniu licencji z rąk do rąk, firma Paradox ostatecznie zabrała się od pracy na poważnie i zaangażowała studio Hardsuit Labs do produkcji Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Sequel kultowego klasyka z 2004 roku ukaże się w przyszłym roku na PC i konsolach.

Informację ujawniono na konferencji GDC w San Francisco, razem z trailerem i półgodzinną prezentacją, która pozostaje niestety zarezerwowana dla osób obecnych na miejscu w Kalifornii. Wydawca zapewnia, że prace trwają już od 2015 roku, więc są na zaawansowanym etapie.

Hardsuit Labs to szerzej nieznane studio niezależne, założone Seattle. Twórcy mają w dorobku całkiem udaną strzelankę Blacklight: Retribution z 2012 roku, lecz zajmowali się - jako podwykonawcy - wieloma innymi tytułami, jak State of Decay 2, Gears of War 4, remastery BioShock i tak dalej.

Reklama

Fani oryginały są najbardziej podekscytowani faktem, że do prac zaangażowano Briana Mitsodę, który był twórcą opowieści w oryginalnej grze, wyprodukowanej przez Troika Games. Teraz deweloper zajmuje podobną pozycję, jako główny projektant narracji w Bloodlines 2.

Oryginał, wydany w 2004 roku, niemal natychmiast zdobył małą, lecz bardzo oddaną grupę miłośników, którym nie przeszkadzało nawet mnóstwo wszechobecnych błędów. Dość powiedzieć, że za ich łatanie wzięli się wkrótce sami gracze, przygotowując własne patche i aktualizacje.

Akcja nowego projektu toczy się w mieście, które jest bardzo dobrze znane twórcom - we współczesnym Seattle. Wcielimy się oczywiście w początkującego wampira, przemienionego w wyniku masowego ataku krwiopijców. Zaczynamy od przesłuchania, a potem ruszamy do akcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje