Reklama

Valkyrie Entertainment znów pomaga przy produkcji nowego God of War

​Nie ma co ukrywać - God of War o roboczym podtytule Ragnarok jest jedną z najbardziej wyczekiwanych obecnie gier. Premiera z 2018 roku na nowo zdefiniowała tę - sięgającą PlayStation 2 serię i zrobiła to w wielkim stylu. Wygląda na to, że do przewidywanego sukcesu kolejnej części, swoją cegiełkę dołoży Valkyrie Entertainment.

Czemu z góry zakładamy sukces nowego God of Wara? Cóż - tak naprawdę wystarczy, że nowa odsłona będzie równie dobra, jak jej poprzedniczka. Z drugiej strony trudno uwierzyć, że twórcy osiedli na laurach - w końcu wszystkie spalił lub zniszczył Kratos.

Valkyrie Entertainment, to niezależne studio z Seattle, utworzone w 2002 roku. Jego główne zadanie sprowadza się do wspierania developingu dużych produkcji - od strony IT, grafiki i designu. Pracowali nad takimi tytułami, jak God of War (2018), Shadow of War, Forza 7, Halo Infinite, ARK Extinction, State of Decay 2 czy najnowszym Aliens: Fireteam Elite.

Reklama

Niestety jeszcze nie wiadomo nad jakimi elementami God of War: Ragnarok firma pracuje. Pewne jest, że odpowiada za otoczenie 3d i być może za design postaci. Jeżeli takie były zadania Valkyrie Entertainment w przeszłości, możemy być pewni, że dostarczą w pełni jakościowy produkt. W końcu oprawa graficzna 3-letniego już hitu dalej zachwyca i może zawstydzić niejedną nową produkcję.

God of War otrzymał oczywiście, wraz z łatką o numerze 1.35, wsparcie dla PlayStation 5. Dokładnie przyjrzało się jej Digital Foundry, które określiło ją mianem "bezbłędnej". Wynika to z faktu, że gra działa praktycznie przez cały czas w 60 klatkach na sekundę. Nie jest to pełnoprawny next-gen patch, ale znosi on limit 30 klatek na sekundę. Na łatkę dla nowej generacji przyjdzie nam jeszcze - o ile w ogóle - poczekać.

Pozostaje nam czekać na pełniejszą zapowiedź nowego tytułu, a najlepiej trailer, który pozwoli zajrzeć nieco do świata pochłoniętego wojną bogów. Nadzieje na to rozbudza dzisiejsze PlayStation Showcase. Start o godzinie 22:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje