Valkyria Chronicles 4 oficjalnie zapowiedziane

​Zapowiedziana została kolejna część cyklu Valkyria Chronicles. Choć nie jest znana jeszcze oficjalna data premiery w Europie, to produkcja ma się ukazać w przyszłym roku.

Gra ma ukazać się na PlayStation 4 oraz Xbox One, ale również po raz pierwszy ma zagościć na Nintendo Switch. Premiera japońska zapowiedziana jest na 21 marca dla konsol i na lato dla przenośnej platformy Nintendo.

Na trailerze wydanym przy okazji zapowiedzi gry, poza komentarzami twórców dotyczącymi ich pracy i zapowiadającymi najlepszą odsłonę cyklu, możemy również zapoznać się z zarysem fabularnym. Akcja Valkyria Chronicles 4 ma rozgrywać się w czasie "Drugiej Wojny Europejskiej", w alternatywnej rzeczywistości lat 30 XX wieku. Gracze wcielą się w rolę żołnierzy Federacji, którzy na polach bitew zetrą się z siłami Imperium. Nie będzie to dla nich jedyne zagrożenie, bowiem nastała przedwczesna i surowa zima, której też będą musieli stawić czoła.

Reklama

Nowa odsłona ma wracać do korzeni serii, jednocześnie dystansując się od niezbyt przychylnie odebranej Valkyria Revolution. Wraca więc koncepcja walki turowej w systemie BLiTZ, która zastąpi starcia w czasie rzeczywistym znane z Revolution. Ponadto oprawa graficzna bazować będzie na silniku Canvas, co sprawi, że całość przypominać będzie malarstwo akwarelowe. Pojawić się ma również nowa klasa, którą będzie grenadier.

JFK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy