Reklama

V Rising - gra inspirowana Diablo hitem na Steamie

Wszyscy czekamy na Diablo 4, ale wypada sobie jakoś ten czas oczekiwania umilić. Pomocna może okazać się gra V Rising.

To dosyć mało znany tytuł, który szybko zdobywa popularność na Steamie. Gra ukazała się wczoraj popołudniu (na razie we wczesnym dostępie) i niedługo potem mogła pochwalić się liczbą 47,5 tys. graczy bawiących się przy niej jednocześnie. Co więcej, opinie na jej temat są bardzo pozytywne. Na tę chwilę V Rising ma na platformie Valve przeszło 2 tys. recenzji, z czego aż 83 proc. jest pozytywne.

V Rising - co to za gra?

V Rising to gra łącząca w sobie elementy z kilku gatunków. Z jednej strony znajdujemy w niej mechanikę typową dla hack'n'slashy w stylu kultowego Diablo, a z drugiej elementy survivalowe, związane ze zbieraniem surowców, wytwarzaniem przedmiotów i budowaniem naszej siedziby.

Reklama

Wszak trzeba wspomnieć, że w produkcji Stunlock Studios wcielamy się w wampira. W tej roli musimy nie tylko dbać o dostęp do świeżej krwi oraz unikać za wszelką cenę światła słonecznego (przebywając w nim przez dłuższy czas, zwyczajnie spłoniemy), ale także rozbudowywać swój zamek. To o tyle istotne, że czasem my wyruszamy na podbój okolicznych wiosek, ale kiedy indziej to my jesteśmy atakowani przez rycerzy. Warto sięgnąć także po pomoc kompanów, którzy wspólnie z nami mogą przemierzać mroczny świat.

Jeśli lubisz gry typu hack'n'slash i wampirze klimaty, koniecznie rozważ zakup V Rising. Tym bardziej że gra jest obecnie dostępna w naprawdę atrakcyjnej cenie - 72 zł. Na razie wyłącznie na PC, ale jeśli będzie dalej zdobywać popularność, kto wie, czy w końcu twórcy nie zdecydują się jej wydać także w wersji na konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy