Reklama

Uwaga! New World, nowe MMORPG od Amazonu, może spalić twoją kartę graficzną

​Należycie do grona nielicznych szczęśliwców, którzy posiadają flagową kartę graficzną NVIDII, GeForce RTX 3090? To na razie radzimy trzymać się od gry New World z daleka.

New World to nadchodzące MMORPG od Amazonu, którego premiera gry planowana jest na 31 sierpnia. Właśnie jednak wystartowała zamknięta beta dla wybranych osób i z miejsca wywołała duże zamieszanie, choć twórcy zapewne woleliby uniknąć takiego rozgłosu. Użytkownicy GeForce'a RTX 3090 donoszą bowiem, że gra potrafi uszkodzić topowe GPU Zielonych.

Chociaż zapewne nie wszyscy się spotkają z tym problemem, kilku użytkowników w wątku na forum New World i w wątku subreddit New World zgłosiło problem uszkodzonej grafiki. Uderzające w tym incydencie jest to, że zdecydowana większość użytkowników, którzy doświadczają tego problemu, wydaje się posiadać warianty EVGA FTW3, ale są też tacy, którzy posiadają RTX 3090 innych marek.

Reklama

Jak dotąd nie ma oficjalnych informacji od EVGA i NVIDIA ani zespołu odpowiedzialnego New World na temat problemu, który potencjalnie może spowodować zniszczenie grafiki. I choć nikt w tej chwili nie jest pewien, o co dokładnie chodzi, niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich karty osiągną bardzo wysokie temperatury, co sugeruje, że problemem może być przegrzewanie się GPU.

Amazon wydał oświadczenie w tej sprawie o następującej treści:

Problem był już monitorowany w osobnym wątku na forum New World. Tam pracownik obsługi klienta i wsparcia opublikował możliwe rozwiązanie. Poniżej znajduje się scren z dostarczonego rozwiązania:

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy