Reklama

Unreal - powstanie remaster kultowego FPS-a?

Unreal to bezsprzecznie jedna z najbardziej zasłużonych gier dla gatunku pierwszoosobowych strzelanek. Czy w końcu będzie nam dane zagrać w jej remaster?

Okazuje się, że jest to coraz bardziej prawdopodobne. Stephen Kick, szef studia NightDrive, wyjawił na Twitterze, że Cliff Bleszinski skontaktował się w imieniu zespołu z Timem Sweeneyem z Epic Games, aby wybadać możliwość stworzenia przez to studio remastera Unreala.

"Po wydaniu remasteru Quake'a Cliff Bleszinski skontaktował się w naszym imieniu z Timem Sweeneyem z Epic Games, by poinformować, że jesteśmy gotowi do odświeżenia także Unreala" - napisał Kick na Twitterze, na co Bleszinski zareagował krótko: "nie mogę nic powiedzieć z powodów prawnych". Czyżby rzeczywiście coś było na rzeczy?

Reklama

Unreal - legendarny FPS powróci?

Unreal to jeden z tych tytułów, którego remastera - a najlepiej remake'u - gracze domagają się od lat. Oryginalna gra trafiła do sklepów w maju 1998 roku, ale wciąż wywołuje olbrzymie emocje. Można powiedzieć, że to - obok Quake'a i Dooma - pierwszoosobowa strzelanka, na której wychowało się całe pokolenie graczy.

Unreala stworzyły studia Digital Extremes oraz Epic MegaGames. Gra powstała w oparciu o pierwszą generację doskonale znanego także wśród przedstawicieli młodszego pokolenia silnika - Unreal Engine (obecnie w użytku jest już jego piąta wersja). Niezwykle klimatyczna oraz urzekająca oprawą graficzną (w tamtych czasach) strzelanka ukazała się wyłącznie na pecetach.

W czerwcu 1999 ukazał się dodatek do niej, zatytułowany Unreal: Return to Na Pali. W listopadzie tego samego roku było nam z kolei dane zagrać w sieciową odmianę gry - Unreal Tournament - która do dziś nosi miano kultowej.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy