Reklama

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - Naughty Dog pracuje tylko nad wersją na PS5

​Jesteście spragnieni ogłoszenia nowego, pewnego hitu od ekipy Naughty Dog? No cóż, wygląda na to, że będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Jedynym znanym projektem, nad którym obecnie pracuje ekipa, jest odświeżona wersja ostatnich części serii Uncharted.

Next-genowa wersja gier ukaże się pod zbiorczą nazwą Uncharted: Legacy of Thieves Collection i ma zawierać oba tytuły: Uncharted 4: Kres Złodzieja i spin-off, czyli Uncharted: Zaginione dziedzictwo. Co ciekawe, Naughty Dog mają pracować tylko nad wersją na PlayStation 5. Przygotowaniem gry na PC zajmuje się inne studio - Iron Galaxy.

Naughty Dog zapewne nie chcą rozmieniać się na drobne i wolą skupić się na platformie, którą doskonale znają. Nam wydaje się jednak, że jest też tutaj drugie dno. A nazywa się ono: Dual Sense 5 Haptic Feedback.

Reklama

Wyobrażacie sobie, co z tą funkcją kontrolera może wymyślić ekipa: po pierwsze znająca platformę Sony od podszewki, a po drugie skupiająca się w 100% na odświeżeniu doświadczenia? Uncharted wręcz ocieka... pływaniem, skakaniem wspinaniem się, bujaniem na linie i strzelaniem z ponad 20 różnych broni. Aż zaczynamy żałować, że Nathan nie biega z łukiem. A sekwencje jazdy samochodem? Pomyślcie o wspinaczce jeepem na wzniesienia Madagaskaru. Byłoby wspaniale, gdyby sekwencje QTE podczas walk wręcz, także zostały zmienione na takie, które wykorzystają funkcje triggerów. Jeżeli ktoś może w pełni wykorzystać potencjał nowego kontrolera, to właśnie Naughty Dog i Nathan Drake.

A Gracze PC? Cóż, sami nie wiemy. Intuicja podpowiada, że w przypadku takiego hitu jak Uncharted nie powinni się martwić o poprawną wersję gry. Z drugiej strony za port odpowiada studio, które co prawda odświeżyło trylogię Spyro, pomagało przy Diablo 3, czy stworzyło port Skyrima, ale ma na swoim koncie także porty serii Batman (Iron Galaxy pracowało, jako wsparcie przy Arkham Knight).

Pozostaje tylko czekać i być - przynajmniej w obliczu wersji na PlayStation 5 - huraoptymistycznym. Zapowiedź odświeżonej wersji znajdziecie poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy