Reklama

Ujawniono wygląd kart graficznych RTX 3080?

​Serwis VideoCardz dotarł do zdjęć, które prezentują rzekomo nadchodzące karty graficzne GeForce RTX 3080 od Nvidii, opublikowane na forum dyskusyjnym Chiphell. Mają to być podobno prototypy służące do testów, ale także do wyboru ostatecznego wyglądu obudowy - skąd kilka wersji modelu.

Cechą wspólną wydaje się być układ z dwoma wentylatorami oraz sporych rozmiarów radiatorem do odprowadzania ciepła z układu scalonego. Jest też napis RTX 3080 na jednym z egzemplarzu, gdyby ktokolwiek miał jeszcze jakieś wątpliwości, o jakich urządzeniach mowa.

Uwagę zwraca szczególnie niebieskie urządzenie. To oczywiście nie kolor sprzętu od Nvidii (słynącej z zielonej barwy), a barwa folii, którą pokryto srebrne urządzenie. Wentylatory umieszczono po obu stronach i jeden służy zapewne do nawiewu, podczas gdy drugi wydmuchuje powietrze.

Reklama

Jedno ze zdjęć ujawnia także, że płytka drukowana z komponentami karty będzie miała podobno interesujący, wcięty kształt, dużo krótszy niż całe urządzenie. Wszystko to w celu zmieszczenia większego wentylatora. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się już w przeszłości, w GTX 295.

RTX 3080 pozostaje obecnie tajemnicą i wiemy jedynie, że sprzęt ma bazować na architekturze Ampere. Obecnie nie znamy jeszcze daty premiery, lecz ujawnienie wyglądu może sugerować, że do debiutu jest bliżej, niż można było przypuszczać. Może jeszcze w tym roku, w celu rywalizacji z nowymi konsolami?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje