Ujawniono tryby rozgrywki w Red Dead Online

​Beta Red Dead Online jest dostępna 27 listopada dla ograniczonej liczby graczy, co oznacza, że Rockstar wysłał na serwery wszystkie dostępne pliki. To z kolei sprawia, że czujni gracze mogli pobrać ja na komputery osobiste i dokładnie przejrzeć. Ujawniono między innymi listę trybów rozgrywki.

Zacząć warto do Make It Count. Dlaczego? Cóż, to battle royale. Tak, tego popularnego trybu nie mogło zabraknąć także w westernie. Maksymalnie 32 graczy rywalizuje na określonych wycinkach otwartego świata, dysponując ograniczonym wyposażeniem oraz stale zawężającym się polem walki.

Idąc dalej, mamy też Most Wanted. Tutaj zabawa jest już nieco bardziej standardowa. Walczymy z innymi graczami, pnąc się w górę drabinki. Innowacja polega na tym, że im wyżej w hierarchii zabójców jesteśmy, tym większą nagrodę otrzyma osoba, która ostatecznie nas pokona, co zachęca do polowania na najlepszych.

Reklama

Kolejny tryb to Name Your Weapon, czyli rywalizacja z użyciem określonej broni, co dobrze znane jest z innych strzelanek dostępnych na rynku. Gracze otrzymują punkty za zabójstwa z wykorzystaniem określonych elementów arsenału. Im trudniejsza jest to sztuka, tym - oczywiście - więcej punktów.

Hostile Territory przypomina przejmowanie terytoriów z Battlefield czy Call of Duty. Serwer zostaje podzielony na grupy, a celem jest przejęcie kontroli nad określonymi punktami na mapie. Gdy się uda, zaczynamy zdobywać punkty. Drużyna z największą ich liczbą wygrywa.

Listę morderczych opcji zabawy zamyka Team Shootout, czyli jak najbardziej klasyczny, drużynowy Deatmatch. To standardowe strzelanie z podziałem na drużyny, znane z niemal każdej sieciowej produkcji. Wygrywa zespół, którzy na koniec starcia zgromadzi więcej zabójstw.

Oczywiście, produkcja Rockstara nie może obejść się bez wyścigów. Te także pojawiają się w Red Dead Online, z podziałem na kilka kategorii. Mamy wyścigi z punktu A do punktu B, klasyczne wyścigi z podziałem na okrążenia oraz nieco bardziej otwarte wyścigi przełajowe, wymagające zaliczenia określonych punktów kontrolnych.

W trybie sieciowym jest też kilka misji do wykonania. Te obejmują między innymi odzyskiwanie skradzionych dóbr, polowanie na morderców i innych wyrzutków społeczeństwa, ratowanie porwanej kobiety, pomagania lokalnemu szeryfowi i tak dalej.

Podczas testów beta wszystkie tryby wieloosobowe będą wspierały maksymalnie 32 graczy. Ta liczba może zwiększyć się w przyszłości, o ile Rockstar będzie zadowolony ze stabilności infrastruktury. Twórcy zapewne nie chcą powtórzyć problematycznego debiutu GTA Online.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy