Ujawniono termin debiutu Fire Emblem: Heroes – kolejnej mobilnej gry od Nintendo

​Nintendo nie próżnuje i coraz wyraźniej zaczyna zaznaczać swoją obecność na rynku mobilnym. Firma ujawniła datę premiery kolejnej po Super Mario Run gry, która trafi na smartfony i tablety - Fire Emblem: Heroes.

Jak poinformowali przedstawiciele japońskiego koncernu, produkcja zadebiutuje na początku przyszłego miesiąca - 2 lutego. Co ciekawe, w przeciwieństwie do tytułu z hydraulikiem, zostanie wydana nie tylko na iOS, ale i na Androidzie.

Projekt będzie mobilną odsłoną Fire Emblem - serii taktycznych RPG-ów wydawanych na konsolach Nintendo. Gra będzie strategią turową, w której użytkownicy kierować mają drużynami składającymi się z postaciami pochodzącymi ze wszystkich części cyklu.

Do odblokowywania kolejnych bohaterów służyć będą specjalne kule otrzymywane po wygranych starciach lub kupowane za prawdziwe pieniądze. Każdy protagonista dysponować ma unikalnymi dla siebie zdolnościami.

Reklama

Twórcy przygotowują kilka wariantów rozgrywki, spośród których najważniejsza jest kampania fabularna ze wspomnianymi wyżej postaciami z dotychczasowych odsłon serii. Pojawią się też lokacje z osobną opowieścią, wieża treningowa, ograniczone czasowo bitwy oraz starcia z innymi graczami na arenie.

Fire Emblem: Heroes opierać się będzie na modelu F2P, co oznacza, że rozgrywka sama w sobie ma być darmowa. W produkcji znajdą się jednak opcjonalne mikropłatności - za pieniądze odblokujemy kolejne postacie.

Poniżej można zobaczyć zwiastun gry:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fire Emblem: Heroes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy