Ujawniono Outriders, nową grę polskiego People Can Fly?

​Square Enix pokazało pierwszy teaser tajemniczej produkcji Outriders. Więcej detali na temat tego tytuł science-fiction poznamy w przyszłym tygodniu na targach E3. Detale są obecnie wyjątkowo skąpe, ale to zapewne tytuł, nad którym pracuje polskie studio People Can Fly, twórcy Bulletstorm.

Na Twitterze opublikowano bardzo krótki teaser. Konto w tym serwisie społecznościowym jest aktywne od 1 maja, choć wydaje się, że większość osób nie zauważyła tego faktu. Opublikowano kilkanaście wpisów, prezentujących pamiętnik niejakiego kapitana Simona B. Archana.

Mowa o orbitach odległych planet, mostku dowodzenia na statku, wybudzaniu się z kriosnu, utracie łączności z Ziemią i tak dalej. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z produkcją science-fiction, a akcję umieszczono najwyraźniej na planecie Enoch, stanowiącą "ostatnią nadzieję ludzkości".

Reklama

Oczywiście obecnie nie wiemy kompletnie nic na temat mechanizmów rozgrywki, platform docelowych, daty premiery i tak dalej. Na te detale trzeba jeszcze poczekać, właśnie do 10 czerwca, kiedy to Square Enix przeprowadzi prezentację na żywo podczas targów E3 w Los Angeles.

Deweloperzy stawiają na tajemniczość, którą burzy nieco prawdziwy świat. Nazwę Outriders znamy już od maja ubiegłego roku, kiedy to japońska korporacja zgłosiła tytuł do zastrzeżenia w europejskim urzędzie patentowym. Już wtedy spekulowano, że pracami zajmuje się właśnie People Can Fly.

Jest także szansa, że całość jest powiązana z licencją Avengers, którą w sferze gier wideo opracowuje obecnie właśnie Square Enix. Outriders znani są z uniwersum Marvela jako rasa agresywnych obcych służących Thanosowie. Być może właśnie z nimi przyjdzie nam walczyć na powierzchni Enocha?

Być może jest to jednak dość skomplikowany zbieg okoliczności. Square Enix już od dłuższego czasu pracuje bowiem także na inną grą Avengers. Z drugiej stronie, na bazie tak popularnej licencji można przecież przygotować więcej niż jedną produkcję. Wygląda na to, że należy uzbroić się w cierpliwość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Outriders
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy