Reklama

Ujawniono nowe wyniki sprzedaży Cuphead

​Studio MDHR podzieliło się kolejnymi wynikami sprzedaży Cuphead. Niezależna produkcja cieszy się bardzo dużą popularnością.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, gra dotychczas rozeszła się w liczbie dwóch milionów egzemplarzy. Podane dane pochodzą z dwóch platform sprzętowych, a więc PC oraz konsol Xbox One.

Warto zaznaczyć, że w połowie października, czyli w dwa tygodnie od premiery, ujawniono, że produkcja sprzedała się w milionie kopii. To oznacza, że w ciągu dwóch miesięcy rezultat powiększył się dwukrotnie, co jest dużym sukcesem, zwłaszcza, że mowa o pozycji niezależnej.

W grze kierujemy poczynaniami tytułowego bohatera. Biedak nie ma szczęścia - podczas gry w karty z diabłem przegrał swoją duszę. Teraz nieszczęśnik stara się odzyskać swoje jestestwo, co oczywiście nie jest takie proste.

Reklama

Najbardziej intrygującym elementem Cuphead jest oprawa graficzna. Warstwa wizualna stylistyką nawiązuje do animacji koncernu Disney z lat 30. ubiegłego wieku, budząc skojarzenia z klasycznymi obrazami firmy z Myszką Miki.

Produkcja wyróżnia się również wysokim poziomem trudności. Starcia zarówno z szeregowymi wrogami, jak i silniejszymi bossami mogą napsuć graczom wiele krwi, a podczas zabawy prowadzona postać wielokrotnie pożegna się z padołem łez, ulegając napotykanym przeciwnikom.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy