Ujawniono nowe dane na temat sprzedaży NieR: Automata

​Square Enix podzieliło się najnowszymi wynikami sprzedaży stworzonej przez studio Platinum Games gry NieR: Automata. Wygląda na to, że developerzy z japońskiego zespołu odnieśli wraz z projektem sukces.

Na oficjalnym profilu tytułu w serwisie Twitter opublikowano wpis, w którym poinformowano, że dotychczasowy nakład produkcji przekroczył 1,5 miliona egzemplarzy. Dane uwzględniają jednak tylko kopie dystrybuowane cyfrowo oraz wysłane do sklepów.

Nie sprecyzowano jednak, ile sztuk rozeszło się na poszczególnych platformach sprzętowych. Trudno więc powiedzieć czy gra cieszyła się sporą popularnością na PC. Można jedynie spekulować, że więcej rozprowadzono na PS4.

W dzisiejszych czasach nakład w wysokości ponad 1,5 miliona egzemplarzy nie wydaje się być zbyt wysokim wynikiem - szczególnie w porównaniu z rezultatami osiąganymi przez kolejne odsłony Battlefielda i Call of Duty. Produkcja studia Platinum Games reprezentuje jednak dosyć niszowy gatunek, w związku z czym ekipa może mówić o sukcesie.

Reklama

Akcja NieR: Automata osadzona jest w dalekiej przyszłości. Wcielamy się w trójkę androidów - 2B, 9S i A2 - które wysłano na Ziemię z zadaniem wyzwolenia planety spod okupacji mechanicznych najeźdźców. Podobnie jak wydana w 2010 roku poprzednia odsłona cyklu, gra stawia na dynamiczne starcia, choć nie zabrakło elementów RPG.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy