Reklama

Ujawniono datę premiery Warhammer: Vermintide 2

​Studio Fatshark ujawniło dokładny termin debiutu Warhammer: Vermintide 2 - gry nastawionej na zabawę w kooperacji.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja ukaże się na początku przyszłego miesiąca - 8 marca. Tego dnia pojawi się jednak tylko na PC. W usłudze Steam cenę tytułu ustalono na 107,99, ale składając zamówienie przedpremierowe można otrzymać 10% zniżki.

Ponadto osoby, które kupią grę przed debiutem, uzyskają dostęp do testów pozycji. Beta rozpocznie się na tydzień przed wydaniem Warhammer: Vermintide 2, a więc 28 lutego. Na razie nie jest jasne, z jakimi elementami zapoznają się gracze.

Warto zaznaczyć, że w późniejszym terminie produkcja trafi na Xbox One i PlayStation 4. Dokładnej daty premiery edycji konsolowych jednak nie podano, ale niewykluczone, że ujrzą światło dzienne jeszcze w tym roku.

Reklama

Podstawy rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Ponownie więc maksymalnie czwórka osób połączy siły, by wspólnie stawić czoła przeciwnikom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. W sequelu gracze zmierzą się jednak nie tylko ze skavenami, ale także przedstawicielami sił Chaosu.

Po raz kolejny do wyboru będzie pięć zróżnicowanych postaci. Twórcy przygotowali jednak 15 ścieżek kariery, wedle których uczestnicy zabawy rozwiną swoich podopiecznych. Każda wyróżni się unikalnym wyglądem, zdolnościami oraz arsenałem dostosowanym do określonego stylu walki.

Kolejne umiejętności gracze odblokują zdobywając następne poziomy doświadczenia. Autorzy przygotowują też zmodyfikowany mechanizm związany ze zdobywanym ekwipunkiem - zakończone sukcesem misje zostaną nagrodzone przedmiotami związanymi z daną drogą rozwoju bohatera.

Nowością, która pojawi się w kontynuacji, jest system o nazwie Heroic Deeds, co w swobodnym tłumaczeniu na język polski oznacza "heroiczne czyny". To wyróżniające się wysokim poziomem trudności specjalne wyzwania znacząco zmieniające typy atakujących wrogów, układ planszy, rodzaje dostępnych broni oraz cele do zrealizowania.

Akcję produkcji osadzono w pobliżu Helmgart - położonej w Górach Szarych fortecy, która strzeże granicy Bretonii. Na razie odpowiedzialni za projekt developerzy ze studia Fatshark nie zdradzili, ile map trafi do tytułu.

Poniżej zaś można obejrzeć nowy zwiastun prezentujący kolejne fragmenty rozgrywki z Warhammer: Vermintide 2:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje