Ujawniono datę premiery polskiego horroru Kholat w wersji Xbox One

​Przedstawiciele polskiego IMGN.PRO ujawnili, że stworzony przez firmę horror Kholat trafi na kolejną platformę sprzętową - Xbox One.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja na platformie Microsoftu zadebiutuje w przyszłym miesiącu - 9 czerwca. Cenę tytułu ustalono na 19,99 dolarów, a więc około 75 zł.

Warto zaznaczyć, że na Xbox One gra pojawi się równo dwa lata po premierze na PC. Kholat dostępne jest też na PlayStation 4, na którym ukazało się w marcu ubiegłego roku. Jednocześnie poinformowano, że na obu platformach horror sprzedał się dotychczas w ponad poł milionie egzemplarzy.

Produkcja nawiązuje do tajemniczych wydarzeń, które miały miejsce w górach Ural. 2 lutego 1959 roku dziewięciu alpinistów zginęło na Przełęczy Diatłowa. Przyczyn tragedii dotychczas nie wyjaśniono - ciała uczestników wyprawy znaleziono w pobliżu obozowiska. Ciekawostką jest fakt, że namiot nieszczęśników rozcięto od środka, co może sugerować, że próbowali uciekać w popłochu.

Reklama

Podczas rozgrywki gracze starają się rozwikłać zagadkę, eksplorując z dosyć dużą swobodą pokryty śniegiem teren w poszukiwaniu cennych tropów i wskazówek. Wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby.

Poniżej można obejrzeć krótki zwiastun Kholat w wersji Xbox One:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kholat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy