Reklama

Ujawniono datę premiery pierwszego DLC do Call of Duty: WWII w wersji PC i Xbox One

​Activision ujawniło konkretny termin debiutu The Resistance - pierwszego DLC do Call of Duty: WWII - w wersji PC i Xbox One.

Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, rozszerzenie pojawi się na komputerach osobistych i konsoli Microsoftu jeszcze w tym tygodniu - 1 marca. Warto zaznaczyć, że dotychczas dodatek dostępny był tylko na PlayStation 4.

W skład pakietu wejdą trzy lokacje. Dla graczy znad Wisły najważniejszą wydaje się Valkyrie, która znajduje się na Mazurach, a konkretnie koło Kętrzyna. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w czasach II wojny światowej obszar był pod kontrolą Prus Wschodnich.

Twórcy podkreślają, że plansza inspirowana jest Wilczym Szańcem, czyli kwaterą główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944. Budowlę wzniesiono właśnie na omawianym terenie - ze swojej siedziby kanclerz III Rzeszy dowodził wojskami niemieckimi w trakcie inwazji Sowietów.

Reklama

Sam poziom ma średnie wymiary. Gracze biorący udział w potyczkach skoncentrują działania wokół środkowej alejki, która zaś otoczona jest licznymi punktami strzeleckimi, a także zamontowanymi karabinami maszynowymi.

Druga mapa z pierwszego dodatku nosi nazwę Anthropoid i osadzona jest w czechosłowackiej Pradze. Ostatnia zaś to paryskie Occupation, czyli odświeżona wersja znanej z Call of Duty: Modern Warfare 3 lokacji Resistance.

W planach jest również kolejna misja do trybu Wojny - Operation Intercept. Gracze kierujący poczynaniami Aliantów najpierw staną przed zadaniem uratowania członków ruchu oporu transportowanych pociągiem. Później postarają się zniszczyć kluczowy sprzęt służący do komunikacji oraz spróbują zatrzymać jadącą maszynę.

W rozszerzeniu znajdzie się także następny rozdział nastawionej na kooperację kampanii z udziałem zombie o tytule The Darkest Shore. Po wydarzeniach z Mittelburg bohaterowie wejdą w posiadanie informacji sugerujących, że doktor Straub przebywa na położonej na północ od Niemiec wyspie, która pogrążona jest we mgle.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje