Reklama

Ujawniono datę premiery pełnej wersji karcianki Fable Fortune

Przedstawiciele studia Flaming Fowl ujawnili termin debiutu pełnej wersji Fable Fortune - karcianki osadzonej w uniwersum wykreowanym przez nieistniejącą już ekipę Lionhead.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja ujrzy światło dzienne niedługo, bo już jutro - 22 lutego. Tego dnia pojawi się na dwóch platformach sprzętowych - PC oraz konsoli Xbox One.

Warto zaznaczyć, że tytuł od lipca dostępny był we wczesnej wersji. Przez ostatnie kilka miesięcy twórcy udoskonalali grę, bazując na opiniach nadsyłanych przez graczy. Autorzy nie tylko wprowadzili szereg poprawek, ale i zaimplementowali nowe funkcje.

Podobnie jak w innych przedstawicielach gatunku, w produkcji rozgrywka polega na toczeniu pojedynków z pomocą wirtualnych kart. Poza możliwością rywalizowania z innymi użytkownikami, jest też opcja zabawy w kooperacji.

Reklama

Nie zabrakło również kilku unikalnych elementów, opartych na charakterystycznych cechach serii wykreowanej przez Petera Molyneux i jego zespół. Przede wszystkim możemy opowiedzieć się po dobrej lub złej stronie.

Dokonany wybór wpłynie na zdolności nie tylko prowadzonego przez nas bohatera, ale też podległych herosowi jednostek. Twórcy przygotowali także system pozwalający rozwijać posiadane karty oraz zróżnicowane zadania, w ramach których zdobędziemy nowe kartoniki.

Fable Fortune bazuje na modelu F2P, co oznacza, ze zabawa jest darmowa. Zainteresowani mogą jednak kupić tak zwany pakietu założycielski, który w usłudze Steam kosztuje 53,99 zł, a w sklepie Microsoftu dostępny jest w cenie 59,99 zł.

W skład zestawu wchodzą elementy o wartości równej 40 dolarów. Nabywcy otrzymają dwadzieścia paczek z losowymi kartami do wykorzystania podczas zabawy oraz dwie specjalne jednostki - Flaming Fowl Trophy i "bardzo rzadkie" Giant Egg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama