Reklama

Ujawniono datę premiery mobilnej wersji przygodówki Thimbleweed Park

​Twórcy wydanej dotychczas na PC, Xbox One i PlayStation 4 przygodówki Thimbleweed Park ujawnili datę premiery wersji przygotowywanej z myślą o urządzeniach mobilnych.

Jak poinformowali przedstawiciele odpowiedzialnego za projekt studia Terrible Toybox, na sprzęcie z iOS produkcja ukaże się 19 września. Właściciele smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemu Android muszą poczekać kilka dni dłużej - do 3 października.

To jednak nie wszystko, ponieważ tytuł zmierza również na konsolę Switch - na platformie Nintendo zadebiutuje 21 września. Nie zabraknie oczywiście sterowania dostosowanego do kontrolerów JoyCon oraz opcji zabawy w trybie przenośnym.

Za powstanie produkcji odpowiadają Ron Gilbert i Garry Winnick - projektanci, którzy w przeszłości stworzyli takie klasyki, jak Monkey Island czy Maniac Mansion. Gra jest przygodówką w stylu point & click - zabawa sprowadza się do eksplorowania kolejnych lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które mogą przydać się w rozwiązywaniu przygotowanych przez autorów zagadek. Nie zabrakło też rozmów z napotkanymi postaciami.

Reklama

Akcję osadzono w tytułowym miasteczku. To ponure i przygnębiające miejsce, które jednak kiedyś pełniło funkcję centrum biznesowego. Po dawnej świetności nie pozostał nawet ślad, a jakby tego było mało, niedawno dokonano morderstwa. Tajemnicze zabójstwo jest początkiem opowieści zaserwowanej przez autorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje