Ujawniono datę premiery kosmicznego Elite: Dangerous w wersji PS4

​Przedstawiciele studia Frontier Developments podali dokładną datę premiery Elite: Dangerous w wersji przygotowanej z myślą o PlayStation 4.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developery, na platformie koncernu Sony produkcja ukaże się pod koniec przyszłego miesiąca - 27 czerwca. W skład gry wejdą wszystkie wydane dotychczas rozszerzenia.

Autorzy podkreślają, że dostosowali sterowanie do możliwości kontrolera od PlayStation 4. Przykładowo otrzymamy możliwość nawigowania po mapie wirtualnej Drogi Mlecznej przesuwając palcem po panelu dotykowym. Pojawi się też opcja stworzenia maksymalnie czterech skrótów, pozwalających szybko wybrać określone działania.

Nie zabraknie też dodatkowych usprawnień przygotowanych z myślą o mocniejszej wersji konsoli - PS4 Pro. Na początku gra nie umożliwi zabawy w wirtualnej rzeczywistości za pomocą zestawu PSVR, ale Frontier Developments nie wyklucza, że w przyszłości zaimplementuje obsługę wspomnianej technologii.

Reklama

Kosmiczne Elite: Dangerous w pierwszej kolejności ukazało się na PC, na którym zadebiutowało w grudniu 2014 roku. Niespełna dwanaście miesięcy później - w październiku 2015 - produkcja zawitała na Xbox One. Poniżej można obejrzeć zwiastun tytułu w wersji PS4:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elite: Dangerous

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy