Reklama

Ujawniono datę premiery Into the Breach od twórców FTL

​Znane między innymi z niezłego FTL niezależne studio Subset Games ujawniło dokładną datę premiery nowego projektu - Into the Breach.

Jak poinformowali odpowiedzialni za produkcje developerzy, gra ujrzy światło dzienne pod koniec bieżącego miesiąca - 27 lutego. Tego dnia zadebiutuje na PC działających pod kontrolą systemu Windows.

W późniejszym terminie tytuł pojawi się na Linux oraz Mac OS. Twórcy nie wykluczają, że w przyszłości trafi również na konsole oraz urządzenia mobilne, ale obecnie wymienione wydania nie są dla autorów priorytetem.

Akcję produkcji osadzono w przyszłości, kiedy to ludzi zaatakowały skrywające się dotychczas pod powierzchnią Ziemi stwory w kształcie owadów. Aby rozprawić się z kreaturami, stworzono specjalne mechy.

Reklama

W przygotowywaniu warstwy fabularnej developerom pomaga Chris Avellone, który w przeszłości pracował nad wieloma tytułami RPG. Na swoim koncie ma między innymi Fallouta 2 oraz Planescape: Torment. Tworcą ścieżki dźwiękowej jest Ben Prunty, odpowiedzialny za soundtrack do FTL.

Sama gra jest strategią turową. W starciach - toczonych na planszach podzielonych na 64 pola - dowodzić będziemy oddziałem wspomnianych mechów. Maszyny ulepszymy, instalując mocniejszą broń czy odszukując sprawniejszych pilotów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama