Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ujawniono datę premiery i okładkę Gears of War 5?

​W sieci pojawiły się informacje, które wydają się potwierdzać, że kolejna odsłona serii Gears of War - zatytułowana po prostu Gears 5 - zadebiutuje szybciej niż się spodziewano, jeszcze w tym roku. Poza datą premiery ujawniono także okładkę, co dodatkowo uwiarygodnia doniesienia prosto z Azji.

Źródłem jest strona internetowa tajwańskiej agencji przyznającej grom kategorie wiekowe. To bardzo solidne źródło danych, ponieważ tytułu do certyfikacji nie może zgłosić każdy, a zrobić może to jedynie wydawca. W tym przypadku doniesienia wychodzą więc prosto od Microsoftu.

Reklama

Teraz okładkę już zmieniono, lecz w sieci nic nie ginie. W samym centrum znajduje się Kait Diaz. To nie powinno być większym zaskoczeniem, ponieważ już od dłuższego czasu wiadomo, że to właśnie ta kobieta będzie główną bohaterką tytułu, zapowiedzianego na targach E3 w czerwcu ubiegłego roku.

Co interesujące, na okładce jest też dobrze znana Myrrah, królowa rasy Locust, z którą rywalizujemy w serii Gears of War. To także nie byłoby niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że królowa zginęła nad końcu Gears of War 3. Już Gears 4 sugerowało jednak jakieś połączenie między Myrrah i Kait.

Jeśli o dacie premiery mowa, to tej nie widać już na tajwańskiej stronie, lecz hiszpański serwis Generacion Xbox, który jako pierwszy dokopał się do informacji, zapewnia, że wcześniej widniało tam 10 września. Została usunięta zapewne na prośbę wydawcy. Platformy docelowe to PC i Xbox One.

Microsoft już podczas zapowiedzi potwierdzał, że gra ukaże się w 2019 roku, więc takie doniesienia wydają się być wiarygodne. Na oficjalne potwierdzenie oraz więcej szczegółów zapewne nie będziemy musieli czekać zbyt długo, ponieważ Microsoft szykuje mocną wizytę na E3 w tym roku.

Dowiedz się więcej na temat: Gears of War 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje