Reklama

Ujawniono datę premiery Far Cry 3 w wersji Xbox One i PlayStation 4

​Ubisoft podzielił się dokładnym terminem debiutu Far Cry 3 Classic Edition - wydaniem produkcji przygotowywanym z myślą o Xbox One i PlayStation 4.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, na platformach Microsoftu i Sony obecnej generacji gra pojawi się 29 maja. Tego dnia tytuł dostaną jednak wyłącznie osoby, które kupią przepustkę sezonowej najnowszej - piątej - odsłony cyklu. Oczywiście bez dodatkowych opłat.

Pozostali muszą uzbroić się w cierpliwość. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, samodzielna wersja produkcji ujrzy światło dzienne cztery tygodnie później, więc 26 czerwca. Ceny pozycji na razie nie ujawniono.

W skład wersji Xbox One oraz PlayStation 4 - nazwanej Classic Edition - wejdzie tylko kampania fabularna przeznaczona do rozgrywki w pojedynkę. Twórcy nie zdecydowali się bowiem na nowe konsole przenosić trybu sieciowego.

Reklama

Głównym bohaterem Far Cry 3 jest Jason Brody - turysta, który wraz z przyjaciółmi trafia na tajemniczą wyspę. Terenem władają piraci, na czele których stoi niejaki Vaas - psychopata wykazujący się dużą brutalnością.

Podopieczny musi uratować siebie oraz towarzyszy. Kierujący postacią gracze tak jak w wielu innych strzelankach w trakcie zabawy rozprawiają się z mnóstwem przeciwników. Wiele lokacji ma otwartą strukturę, co umożliwia pozbywanie się oponentów na kilka sposobów.

Nadmienić przy tym należy, że posiadacze PC decydujący się na zakup przepustki sezonowej do Far Cry 5 także otrzymają trzecią odsłonę cyklu. Właściciele komputerów osobistych mogą jednak liczyć na oryginalną wersję tytułu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama