UFL: Białorusini opowiadają o nowościach w piłkarskiej grze

UFL to gra, która od kilku lat jest tworzona przez białoruskie studio Strikerz Inc. Pierwsze wzmianki o UFL pojawiły się już w 2021 roku, ale gra do dzisiaj nie miała jeszcze swojej premiery. Dodatkowe zainteresowanie wzbudził fakt współpracy z czołowymi piłkarzami i drużynami grającymi w europejskich pucharach. Co jakiś czas aktualizowane są informacje odnośnie procesu tworzenia. Teraz ujawniono kolejne wieści za pośrednictwem kanału na YouTube.

UFL tajemniczym białoruskim projektem

UFL to tajemniczy projekt białoruskiego studia Strikerz Inc. Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje możliwość pojawienia się PGE Stadionu Narodowego w wirtualnej odsłonie. Takie sygnały twórcy przekazywali podczas jednego z filmów na oficjalnym kanale gry na YouTube. Produkcja zrobiła spore zamieszanie na rynku gier piłkarskich. Głośną sprawą było zaangażowanie samego Cristiano Ronaldo do roli ambasadora gry.

Reklama

Ponadto taką samą rolę pełnią m.in. Roberto Firmino, Romelu Lukaku czy Oleksandr Zinchenko. Jednym z klubów partnerskich ma być londyński West Ham United - tegoroczny triumfator Ligi Konferencji Europy. Można zatem stwierdzić, ze Białorusini próbują stworzyć realną konkurencję dla eFootball (dawniej Pro Evolution Soccer) oraz FIFY (od tego roku EA Sports FC). Teraz opowiedzieli więcej o szczegółach technicznych gry.

Coraz więcej informacji na temat piłkarskiej gry

Tematem najnowszego filmu na kanale UFL były m.in. serwery czy system matchmakingu. Producenci w formie podcastu opowiedzieli m.in., że dobór meczowy będzie opierał się na ocenie (ratingu) graczy. Ponadto wyjście z meczu ma być karane czasowym banem, podobnie jak jest to chociażby w CS:GO. Ciekawostką jest fakt, że gracze będą mogli doznawać kontuzji, przez co będzie trzeba umiejętnie operować składem.

Dowiedzieliśmy się także, że Strikerz Inc. stworzy dedykowane serwery do rozgrywki online. Zapewni to m.in. lepsze połączenie, wydajność czy komfort dla graczy ze słabszym połączeniem internetowym. Ujawniono także kilka innych informacji, czego możemy dowiedzieć się z poniższego filmu.

Najnowszy film od UFL dowodzi temu, że Białorusini bardzo ciężko pracują nad swoim najnowszym dziełem. Jak na razie premiera gry piłkarskiej nie jest znana, ale widząc to, jak mocno rozwija się projekt pod tytułem UFL nie sposób nie być pod wrażeniem.  Pokazywane próbki gameplayu pokazują, że gra pod względem fizyki i grafiki czyni coraz większe postępy i w czasie premiery może być bardzo atrakcyjnym produktem na rynku gier wideo o tematyce piłki nożnej.

Gracze zwracają uwagę bardzo często na to, że kanadyjskie EA Sports nie ma godnego konkurenta na tym polu, więc wkrótce ten stan może się zmienić, a to może przyczynić się do rozwoju całego sektora futbolowych gier wideo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UFL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy