Reklama

Uderzył kobietę w Red Dead Redemption 2, YouTube zablokowało mu kanał

​Przemoc przemocy nierówna. YouTube usunęło z serwisu szereg materiałów wideo, na których gracze Red Dead Redemption 2 bili sufrażystki, czyli aktywistki walczące o prawa wyborcze dla kobiet w końcu XIX i na początku XX wieku. Jeden z takich klipów zebrał ponad milion wyświetleń.

Nagrania cieszyły się sporą popularnością w sieci, a wśród komentujących znaleźć można było sporo opinii porównujących sufrażystki do współczesnych feministek. Wydaje się, że to właśnie z tego powodu popularny serwis z filmami wideo zdecydował się na tak drastyczne kroki.

Jak można się domyślić, części graczy takie podejście zdecydowanie nie przypadło do gustu. Jak czytamy w komentarzach w sieci, Red Dead Redemption 2 to produkcja pełna przemocy, strzelania, mordowania, napadów i hazardu, a usuwanie tylko i wyłącznie treści z sufrażystkami to przejaw cenzury i zgubnej politycznej poprawności.

Reklama

Szczególne kontrowersje wywołał przypadek Shirrako, który ma sporą grupę fanów - mógł pochwalić się liczbą niemal pół miliona subskrypcji. "Mógł", ponieważ YouTube zdecydowało się nie tylko usunąć materiały z sufrażystkami z jego kanału, ale także zablokować całe konto.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Banicja dla Shirrako okazała się być tymczasowa - oraz bardzo korzystna, ponieważ kanał zyskał niemal 20 tysięcy nowych subskrypcji. Wśród najnowszych materiałów wideo można znaleźć liczne perełki z Red Dead Redemption 2: "Deportowanie Meksykanina", "Bicie Chińczyka", "Pedofil zamyka dziecko" oraz "Karmienie świń irytującą feministką".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy