Reklama

Udany debiut Divinity: Original Sin 2 – sprzedano prawie pół miliona kopii gry

Twórcy Divinity: Original Sin 2 ze studia Larian mają powody do radości. Pochwalili się, że dotychczasowa sprzedaż gry, która ukazała się w ubiegłym tygodniu, jest znacznie wyższa niż poprzedniej części w podobnym okresie.

Swen Vicke, właściciel zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie produkcji, w rozmowie z brytyjskim serwisem Eurogamer oznajmił, że dotychczas rozeszło się prawie 500 tysięcy egzemplarzy tytułu. Dla porównania - osiągnięcie takiego samego wyniku wcześniejszej części zajęło od dwóch do trzech miesięcy.

Warto jednak zaznaczyć, że podane dane obejmują również kopie sprzedane, gdy gra znajdowała się we wczesnym dostępie na Steamie. Twórcy sprecyzowali, że od premiery pełnej wersji, Divinity: Original Sin 2 znalazła około 180 tysięcy nabywców.

Reklama

Sukces zaowocował faktem, że - jak wynika ze statystyk platformy Valve - wczoraj w tym samym czasie w produkcję grało prawie 85 tysięcy osób. To znacznie więcej niż w przypadku poprzedniej części, w której w szczytowym momencie boje toczyło jednocześnie 22 tysiące użytkowników.

Popularność przełożyła się jednak na problemy z serwerami, które nie radzą sobie z obsłużeniem tak dużej liczby graczy, co jest o tyle istotne, że tytuł pozwala na zabawę w kooperacji. Autorzy obecnie pracują nad udoskonaleniem infrastruktury sieciowej, by pozbyć się wszelkich niedogodności.

Natomiast developerzy nie chcą na razie zdradzać czy gra - podobnie jak poprzednia odsłona - ostatecznie trafi na konsole. Przeniesienie RPG-a na platformy Microsoftu i Sony uzależniają od wyniku wersji PC.

- Jeśli chodzi o konsolowe wersje, na razie skupiamy się na wydaniu pierwszej łatki do wydania komputerowego, co planujemy na ten tydzień. Duża liczba graczy oznacza wiele problemów, które należy rozwiązać i staramy się pozbyć kłopotów tak szybko, jak tylko możemy. Następnie przyjdzie czas na długie i zasłużone wakacje dla zespołu, a później włączymy znowu nasze maszyny i zaczniemy pracować nad kolejnymi projektami - tłumaczy Vincke.

Divinity: Original Sin 2 dostępne jest na PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama