Reklama

Ubisoft udostępnia za darmo Assassin’s Creed Discovery Tour

​Jeśli macie ochotę poznać wyjątkowy świat gry i zaliczyć wyjątkową lekcję historii, ale nie chcecie walczyć i wykonywać zadań, to Ubisoft ma dla was niespodziankę.

Deweloper postanowił udostępnić wszystkim zupełnie za darmo Assassin’s Creed Discovery Tour z odsłon Origins i Odyssey. Jeśli nie bardzo kojarzycie, o co w tym wszystkim chodzi, to już spieszymy z tłumaczeniem, że nie jest to gra (w dosłownym tego słowa znaczeniu), ale tryb, w którym można swobodnie przemierzać Egipt oraz Grecję (w zależności od części gry) bez konieczności wikłania się w walkę i wykonywania zadań.

To opcja o dużym potencjale edukacyjnym, bo mamy do czynienia z czymś na wzór wycieczki w wirtualnym muzeum, gdzie przewodnik oprowadza nas po wszystkich najważniejszych lokacjach czy zabytkach.

Reklama

Warto tu podkreślić, że Ubisoft bardzo poważnie podszedł do tego trybu i za każdym razem konsultował jego zawartość z historykami, żeby upewnić się, że nie ma tu żadnych błędów - mówiąc krótko, w końcu możecie udowodnić rodzicom, że gry uczą!

Jak wyjaśnia Ubisoft na swojej stronie, wystarczy pobrać stosowną aplikację z Ubisoft Store i ją uruchomić - wtedy dostajemy opcję wyboru wycieczki bezpośrednio na mapie albo skorzystać z wycieczek posortowanych tematycznie.

Po dokonaniu wyboru zostajemy przeniesieni do wybranego miejsca na mapie i rozpoczynamy zwiedzanie, podążając za świecącą złotą linią widoczną na ziemi. Każda stacja oznaczona jest migoczącym punktem na trasie zwiedzania. Gdy się tam zatrzymamy, odtworzony zostanie komentarz, jak przy zwiedzaniu z przewodnikiem w prawdziwym muzeum.

Mówiąc krótko, jeżeli chcecie poszerzyć wiedzę o świecie ulubionej gry albo po prostu dowiedzieć się więcej o historii, to naprawdę świetna propozycja. Ubisoft nie ukrywa też, że jest to jeden ze sposobów zachęcania nas do pozostawania w domach, bo choć pogoda za oknem zachęca do wychodzenia i spotkań, to koronawirus wciąż stanowi duże zagrożenie. Należy tylko pamiętać, że promocja jest ograniczona czasowo i po 21 maja oba tryby będą znowu płatne 79,99 PLN, więc trzeba się spieszyć.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy