Reklama

Ubisoft porzucił Watch_Dogs? Niekoniecznie

Na graczy czekających na Watch_Dogs padł przedwczoraj blady strach - okazało się, że Ubisoft porzucił swoją markę w amerykańskim urzędzie patentowym.

Zaczęto spekulować - czy powstająca produkcja zmieniła tytuł? A może została skasowana? Nic z tych rzeczy - francuski gigant padł bowiem ofiarą oszustwa. Przedwczoraj wieczorem internet zaczął huczeć od informacji, że Ubisoft porzucił markę Watch_Dogs. Zaczęto rozważać najróżniejsze scenariusze, w tym te najgorsze, w których firma anuluje grę.

Na szczęście sprawa szybko się wyjaśniła. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez przedstawicieli Ubisoftu firma twierdzi, że padła ofiarą oszustwa. 1 lutego spółka otrzymała od amerykańskiego urzędu patentowego maila, w którym potwierdzono przyjęcie wniosku o porzucenie znaku towarowego Watch_Dogs. Ten miał zostać rzekomo złożony i podpisany przez Yvesa Guillemota, dyrektora generalnego koncernu.

Reklama

Problem tylko w tym, że ani Ubisoft, ani szef firmy nie składali takiego dokumentu. Wygląda więc na to, że doszło do oszustwa. Ciekawe tylko czy rzeczywiście tak było - całkiem możliwe, że jest to (co prawda nietypowy, ale jednak) element kampanii reklamowej Watch_Dogs.

Przy okazji - na karcie katalogowej gry w portugalskim sklepie internetowym Fnac pojawiła się konkretna data premiery produkcji. Wynika z niej, że tytuł ukaże się 30 kwietnia, ale może to być tylko placeholder.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy