Reklama

Ubisoft połączy posiadaczy konsol i PC

Wygląda na to, że gracze używający do swojego hobby zarówno konsol PS4, jak i pecetów będą w końcu mogli spotkać się razem w wirtualnym świecie. Wszystko za sprawą cross-platformowych tytułów Francuzów.

Francuzi poczynają sobie na VR-owym poletku całkiem śmiało, czego dowodem jest arcyprzyjemny Eagle Flight (jedyny w historii symulator latania przez świetliste kółeczka, który wydaje się mieć sens) oraz zapowiedzi Warewolves Within (wariacji na temat "mafii" - towarzyskiej gry znanej z nudnych wieczorów na świetlicy) oraz Star Trek: Bridge Crew (próba zagnania nas na mostek i rozprawienia się z Klingonami. Niedawno opóźniona).

Na swoim blogu Francuzi ogłosili właśnie, że każdy z wyżej wymienionych tytułów otrzyma opcję gry cross-platformowej, słowem: że użytkownicy PS VR, Oculus Rifta i HTC Vive będą mogli ogrywać produkcje z katalogu Ubików wspólnie. W przypadku Eagle Flighta ma to działać już dziś, Warewolves Within i Bridge Crew otrzymają podobną opcję po swoich premierach.

Reklama

Jak skomentował David Votypka z Red Storm: "Nasze gry mają silny multiplayerowy moduł, więc umożliwienie przyjaciołom wspólnej gry niezależnie od headsetu, jakim dysponują, rozszerzy ich społecznościową naturę".

W ramach ekszynowego biura tłumaczeń przygotowaliśmy jednak alternatywną wersję powyższego oświadczenia: "Znalezienie piątki partnerów do gry w Eagle Flighta na PS VR jest mniej więcej równie łatwe, jak znalezienie prawdziwej miłości w zamtuzie. Zróbmy coś. Cokolwiek".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy