Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

TxK nie ukaże się na PC, PS4 i Androidzie. Zadbało o to Atari

TxK to duchowy następca Tempest 2000 (które znać możecie na przykład z PC lub PSX). Ukazało się w zeszłym roku na PS Vita. Miało teraz zostać wydane na PC, PS4 i Androidzie, ale nie zostanie - Atari uważa, że gra za bardzo przypomina Tempest 2000.

TxK nie ukaże się na PC, PS4 i Androidzie. Jeff Minter, jej twórca, nie może wydać gry na nowych platformach przez naciski ze strony Atari - firma twierdzi, że gra jest tak podobna do Tempest 2000, że narusza prawa autorskie.

Reklama

"Działo się to już za kulisami od jakiegoś czasu. Nie wypowiadałem się na ten temat, bo miałem nadzieję, że może dojdziemy do porozumienia - że może 'Atari' zleciłoby nam oficjalną, licencjonowaną wersję. Jasno daliśmy do zrozumienia, że bylibyśmy skłonni coś takiego negocjować" - pisze na swoim blogu Minter umieszczając nazwę firmy Atari w cudzysłowie, wskazując na to, że z pierwotnym kształtem firmy ma ona teraz niewiele wspólnego.

"Ale oni po prostu wysuwali dalej groźby i próbowali nas zastraszyć. (...) Zarzuty skierowane były nie tylko w kierunku Llamasoft jako firmy, ale i w moim, osobiście" - dodaje twórca.

Według Atari, Minter ukradł kod źródłowy Tempest 2000 (gry, którą sam wcześniej zrobił). Ten zaś twierdzi, że po pierwsze wcale by go nie potrzebował, a po drugie nawet nie ma do niego dostępu. Firma oskarża też Llamasoft o kradzież ścieżki dźwiękowej, która w istocie została napisana specjalnie dla TxK.

Krótko mówiąc - chodzi o bzdurne oskarżenia, ale przedstawione tak, by Minter nie mógł zmagać się z nimi w sądzie. Konieczne byłoby odwoływanie się do każdego z zarzutów osobno, co byłoby po prostu zbyt kosztowne. Dlatego jedynym wyjściem było calkowite wycofanie się.

Dowiedz się więcej na temat: TxK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje