Twórcy Wasteland 3 rozwijają dwie nowe gry RPG

​Studio inXile Entertainment ma za sobą pracowity rok. Poza wydaniem Wasteland 3, deweloperzy przygotowali też coś zgoła odmiennego - strzelankę Frostpoint: Proving Grounds na sprzęt rzeczywistości wirtualnej, z premierą zaplanowaną na okres świąteczny. Są też plany na przyszłość.

Firma jest od niedawna własnością Microsoftu i wygląda na to, że nowi "nadzorcy" postawią właśnie na to, z czym inXile radzi sobie najlepiej, a więc na gatunek RPG. Jak przyznał dyrektor generalny studia - Brian Fargo - obecnie trwają prace nie nad jedną, lecz nad dwiema grami tego typu.

"Pracujemy nad wspaniałymi, nowymi grami RPG. Szkoda, że powstają one tak długo" - napisał menedżer na Twitterze. "Powinienem pewnie wyjaśnić, że nasz drugi projekt RPG jest w bardzo wczesnej fazie prac" - dodał wkrótce potem, tonując oczekiwania wygłodniałych graczy.

Reklama

Pozostaje mieć nadzieję, że przejęcie przez Microsoft w końcu da studiu inXile odpowiednie środki finansowe. W przeszłości firma często uciekała się bowiem do przeróżnych zbiórek społecznościowych i podobnych form finansowania, które zawsze przekładają się na ograniczenia.

Teraz, z pomocą nowego właściciela, podobne bariery powinny zniknąć. InXile przejęto w listopadzie 2018 roku, więc Wateland 3 było już wtedy w pełni prac. Można zakładać, że właśnie nadchodzące gry będą pierwszymi, które powstają już w pełni pod egidą Microsoftu, także tą finansową.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wasteland 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy