Twórcy Subnautica żądają 300 tys. dolarów od G2A

​Firma G2A z Rzeszowa po raz kolejny na świeczniku, i po raz kolejny w niezbyt pozytywnym świetle. Charlie Cleveland, szef studia Unknown Worlds, odpowiedzialnego między innymi za grę Subnautica, żąda od kontrowersyjnej platformy aukcyjnej zwrotu 300 tysięcy dolarów utraconych zysków.

Kwoty nie wziął z przysłowiowego sufitu. Jeszcze na początku lipca G2A obiecywało, że odda deweloperom dziesięciokrotność utraconych pieniędzy, jeśli ci będą w stanie udowodnić, że sprzedane na platformie klucze pozyskano nielegalnie, choćby kradzionymi kartami kredytowymi.

Tymczasem Charlie Cleveland może "pochwalić się" dość dobrze udokumentowaną sytuacją, w ramach której Valve anulowało 1341 kluczy na Steam. Te służyły do aktywowania innej produkcji studia - Natural Selection 2 - a zostały kupione właśnie za pomocą kradzionych kart kredytowych.

Reklama

Te karty zostały wkrótce anulowane, a pieniądze zwrócone, więc Steam - gdzie klucze były aktywowane - ze swojej strony także musiał zwrócić pieniądze. Te zostały już jednak wypłacone twórcom produkcji, więc kto ostatecznie musiał oddawać gotówkę? Właśnie Unknown Worlds.

W wyniku tego procederu, do którego doszło jeszcze w 2013 roku, firma została zmuszona do oddania 30 tysięcy dolarów. Dziesięciokrotność tej sumy to właśnie 300 tys. dol. i dlatego takiej kwoty żądają teraz twórcy od G2A - zgodnie z obietnicą samej platformy aukcyjnej z Rzeszowa.

Nie jest obecnie jasne, co polska firma zamierza zrobić, ale być może zapomniała, że istnieje tak dobrze udokumentowany przypadek na sprzedaż na G2A kluczy kupowanych za pośrednictwem kradzionych kart kredytowych. Ile jeszcze poszkodowanych w ten sposób firm może się zgłosić?

Ostatnio G2A obiecywało, że zbuduje narzędzie do blokowania kluczy, ale tylko i wyłącznie, jeśli zainteresowanie zgłosi co najmniej setka deweloperów, tłumacząc się pokrętnie wysokimi kosztami. Teraz ujawniono, że chęć korzystania z oprogramowania zgłosiło dotychczas tylko 19 firm.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Subnautica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy