Reklama

Twórcy Runescape wydadzą polską grę sieciową

​Polskie studio Flying Wild Hog w ostatnich latach rozrosło się do ponad 250 pracowników, z oddziałami już nie tylko w Warszawie, ale także w Krakowie oraz w Rzeszowie. Okazuje się, że nie wszyscy deweloperzy zajmują się Shadow Warrior 3, ponieważ w planach jest także inna produkcja.

Mowa o sieciowym projekcie z gatunku "gier jako usługa", co w obecnych czasach jest bardzo popularnym podejściem biznesowym. Co interesujące, wydawcą jest brytyjska firma Jagex, która dotychczas słynęła z popularnego Runescape, ale - jak widać - stara się rozwinąć działalność.

Podpisana wczoraj umowa mówi o "wieloformatowej, żyjącej grze". Tłumacząc na bardziej zrozumiałą terminologię, "wieloformatowość" to zapewne różne platformy docelowe, podczas gdy "żyjąca" gra to tytuł stale aktualizowany, jak Destiny, Fortnite czy Apex Legends - współczesne hity.

Reklama

Nie znamy obecnie szczegółów, lecz premiera planowana jest na 2021 rok. Wcześniej powinniśmy otrzymać jeszcze zamknięte i otwarte testy, co sugeruje, że prace są już na dość zaawansowanym etapie. Całość ukaże się na nowej platformie wydawniczej Jagex, cokolwiek może to oznaczać.

Nowy projekt bazuje na silniku Unreal Engine 4, stawiając na "bogatą, głęboką, połączoną" akcję z gatunku action-RPG, umieszczoną w uniwersum science-fiction. Może być ciekawie. Opis pasuje do czegoś w stylu Destiny, ale nie wiemy jeszcze, czy faktycznie mowa o klasycznej strzelance FPP.

Dowiedz się więcej na temat: runescape

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje