Reklama

Twórcy Project Gotham Racing pracują nad Switchblade – samochodowej MOBA

​Założone przez byłych pracowników nieistniejącego już Bizarre Creations, które odpowiedzialne było za powstanie między innymi serii Blur, studio Lucid Games zapowiedziało nowy projekt - Switchblade.

Tworzony na silniku Unreal Engine 4 tytuł jest przedstawicielem gatunku MOBA. W przeciwieństwie jednak do wielu podobnych produkcji, główną rolę odegrają jednak nie krasnoludy czy czarodzieje, a pojazdy. Gracze zasiądą za sterami uzbrojonych aut, a każdy otrzyma unikalne dla siebie zdolności.

Z ujawnionych przez autorów informacji wynika, że podczas rozgrywki pojawi się możliwość swobodnego przełączania pomiędzy poszczególnymi wozami. W ten sposób uczestnicy zmagań na bieżąco dostosują się do panującej na polu walki sytuacji.

Tak jak w innych tego typu grach, w potyczkach wezmą udział dwie drużyny składające się maksymalnie z pięciu osób. Celem obu zespołów będzie wyeliminowanie kontrolowanych przez wrogów wież. Zwycięży grupa, która pozbędzie się odpowiedniej liczby konstrukcji przed upływem czasu.

Reklama

Wraz z wygrywaniem kolejnych starć, gracze zdobędą przedmioty pozwalające dostosować posiadane auta do własnych potrzeb. Nie zabraknie również mistrzostw e-sportowych z awansowaniem w rankingu.

- Mamy ogromne doświadczenie w grach wyścigowych, ale w zwykłym wyścigu jest tylko jeden zwycięzca. Chcieliśmy stworzyć produkcję, w której wygrać może nie tylko jedna osoba, nastawiony na zespołową rozgrywkę tytuł nagradzający zarówno taktykę, jak i odpowiednie reakcje - tłumaczy Craig Howard, dyrektor kreatywny w Lucid Games.

Dokładna data premiery Switchblade nie jest znana, ale produkcja powinna ukazać się na początku przyszłego roku na PC i konsoli PlayStation 4. Autorzy wykorzystają model F2P, co oznacza, że zainteresowani zagrają za darmo, choć zapewne pojawią się opcjonalne mikropłatności.

W planach są również zamknięte testy gry, które odbędą się w bliżej niesprecyzowanym terminie. Do bety można zapisać się na oficjalnej stronie internetowej projektu - pod TYM adresem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy