Reklama

Twórcy Pillars of Eternity przygotowują nową grę z gatunku RPG

​Obsidian Entertainment pracuje nie tylko nad kontynuacją Pillars of Eternity. Przedstawiciele firmy ujawnili, że obecnie przygotowują jeszcze jedną, tajemniczą produkcję.

W obszernym wywiadzie przeprowadzonym przez serwis Eurogamer założyciel i dyrektor generalny studia zdradził, że wraz ze swoją ekipą rozwija nowy projekt. Zgodnie z oczekiwaniami, nie puścił pary z ust na temat konkretnych szczegółów, choć podzielił się kilkoma drobnymi, ale za to istotnymi informacjami.

Przede wszystkim - sekretna gra jest przedstawicielem gatunku, w którym developerzy się specjalizują, czyli RPG. Tytuł określany jest też, jako "duży", co oznacza, że otrzymamy wysokobudżetową produkcję.

Nie będzie to jednak kolejna odsłona postapokaliptycznej serii Fallout, co może rozczarować niektórych fanów. Nadmienić należy, że w przeszłości Obsidian Entertainment stworzyło dla Bethesdy jedną część - New Vegas.

Reklama

Nie wiadomo czy projekt jest następną odsłoną znanego cyklu czy też da żywot zupełnie nowej marce. Gra posiada jednak już wydawcę, aczkolwiek Urquhart nie wyjawił nazwy firmy. Nie chciał nawet sprecyzować czy ze wspomnianą spółką developerzy współpracowali już w przeszłości.

W międzyczasie na swojej stronie internetowej studio opublikowało ogłoszenie o pracę dla starszego artysty interfejsu użytkownika. Nowy członek zespołu miałby zajmować się właśnie kolejnym dużym RPG-iem, który zmierza na kilka platform sprzętowych.

Natomiast od kandydata wymaga się również doświadczenia z silnikiem Unreal Engine. Innymi słowy - produkcja tworzona jest najprawdopodobniej na technologii, za której powstanie odpowiada studio Epic Games.

Najwyraźniej jednak na dalsze szczegóły przyjdzie nam jednak poczekać. Na razie Obsidian Entertainment koncentruje swoje wysiłki (także marketingowe) na Pillars of Eternity II: Deadfire, które powinno ukazać się w przyszłym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje