Reklama

Twórcy odświeżonego Crasha i Tony Hawk wchłonięci przez Blizzarda. Pracują nad remakiem Diablo II

​Vicarious Visions, studio znane głównie z Crash Bandicoot N. Sane Trilogy i Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, decyzją Activion zostało włączone do szeregów Blizzarda. Jak wynika z najnowszych doniesień, deweloper pracuje nad kolejnym remakiem - tym razem będzie to Diablo II.

Activision Blizzard potwierdziło portalowi GamesIndustry.biz, że zespół Vicarious Visions, składający się z około 200 pracowników, będzie teraz pracował dla twórców Diablo i będzie "w pełni poświęcony istniejącym grom i inicjatywom Blizzarda". Oznacza to, że studio nie będzie już głównym deweloperem, jeśli chodzi o tworzenie gier.

Co ciekawe, Activision przyznało, że specjaliści od remake’ów współpracowali już z Blizzardem. "Po dłuższej współpracy z Vicarious Visions i nawiązaniu świetnych relacji, Blizzard zdał sobie sprawę, że studio ma okazję zapewnić długoterminowe wsparcie" - powiedział przedstawiciel firmy GI.biz. Nie ujawniono jednak, nad czym pracował zespół, ale raport Bloomberga rzuca na tę sprawę nieco więcej światła.

Reklama

Wynika z niego, że Vicarious Visions pracuje nad remakiem Diablo II od ubiegłego roku. Co ciekawe, Jason Schreier z agencji Bloomberg podaje, że pierwotnie odświeżeniem tego klasyka zajmowała się ekipa Team 1, odpowiedzialna za Warcraft 3: Reforged.

W związku z tym, że tytuł ten, za sprawą brakujących funkcji i licznych błędów, okazał się porażką, postawiono oddać ten projekt w ręce zespołu od Diablo IV, by uniknąć powtórki sytuacji. Obecnie zaś zajmuje się nim Vicarious Visions, a zespół od “czwórki" jedynie nadzoruje ten projekt, znany jako Diablo 2: Resurrected. 

Nie wiemy jednak, kiedy możemy spodziewać się premiery remake'u Diablo II, a znając tempo wydawnicze Blizzarda, raczej nie szybko.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy