Reklama

Twórcy Nioh pracować mają nad Final Fantasy Origin - spin-offem nastawionym na akcję

​Wygląda na to, że Team Ninja, czyli eksperci do mocno zręcznościowych gier, pracuje nad spin-offem Final Fantasy, który nastawiony będzie właśnie na akcję. Według plotek będzie to gra podobna do Nioh o nazwie Final Fantasy Origin i zostanie oficjalnie ujawniona w przyszłym miesiącu.

Przypominamy, że PS5 otrzyma na wyłączność Final Fantasy XVI, ale w ostatnim tygodniu pojawiły się przecieki, jakoby Sony udało się zarezerwować kolejny tytuł z popularnej serii Final Fantasy jako ekskluzyw dla next-gena Japończyków.

Wszystko zaczyna układać się powoli w całość, ponieważ według najnowszych plotek Final Fantasy Origin będzie dostępne na wyłączność czasową na PS5 i ukaże się na PC w późniejszym terminie (podobny los może spotkać Final Fantasy XVI).

Źródło tych informacji twierdzi, że choć będzie to gra podobna do Nioh, będzie bardziej przystępna, aby przyciągnąć szerszą publiczność. Zespół stojący za Final Fantasy Origin ma wielu deweloperów, którzy pracowali nad Dissidia Final Fantasy NT.

Reklama

Ponadto Team Ninja podobno planuje uruchomienie publicznych testów alfa jeszcze tego lata (najprawdopodobniej tylko na PS5). Przypominamy, że producent ten ma na swoim koncie także bijatyki Dead od Alive oraz trylogię Ninja Gaiden (obie te serie powstawały jeszcze pod okiem kontrowersyjnego reżysera Tomonobu Itagakiego, który opuścił studio w 2008 roku).

Spodziewamy się, że Square Enix ujawni tę grę w przyszłym miesiącu na targach E3 2021, więc czekajcie na więcej szczegółów.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje