​Twórcy Microsoft Flight Simulator pracują nad nową grą wyścigową?

Być może już niedługo na rynku będziemy mogli doświadczyć zupełnie nowej gry wyścigowej. Doniesienia wskazują, że nad projektem ma pracować Asobo Studio, czyli zespół odpowiedzialny za powstanie kultowego Microsoft Flight Simulator.

Gokartowa gra od producentów Microsoft Flight Simulator?

Podczas ostatniego podcastu z serii The XboxEra (odcinek 125) prowadzący Shpeshal Nick stwierdził, że słyszał pogłoski o tym, iż Asobo Studio ma pracować nad wczesnym prototypem całkowicie nowej gry na konsolę Xbox, która osadzona byłaby w realiach wyścigowych. Gracz wcielałby się w kierowcę gokartów i rywalizował z innymi.

O samym projekcie nie wiadomo tak naprawdę zbyt wiele. Jako że Asobo Studio ściśle współpracuje z Microsoftem, to pewne jest, że tytuł debiutowałby na konsoli Xbox i być może również na pecetach. Nick zaznaczył jednak, że koncepcja gry znajduje się dopiero we wczesnym etapie produkcyjnym.

Reklama

Asobo Studio ma w swoim dorobku kilka prominentnych gier. Zespół odpowiada za kultową przygodową serię A Plague Tale, a oprócz tego z jego ramienia powstał Microsoft Flight Simulator - najbardziej złożony, realistyczny i najpopularniejszy dostępny na rynku symulator lotów.

Flight Simulator pokochany został przez fanów za niewiarygodną realistykę i dbałość o wiele detali. Gra dostaje również mnogą liczbę aktualizacji, nierzadko także tematycznych jak, jedna z ostatnich, która wprowadziła do gry maszyny nawiązujące do filmu Top Gun: Maverick, w którym główną rolę grał niezastąpiony Tom Cruise.

Jeśli Asobo Studio faktycznie pracuje nad nowym, gokartowym projektem, to najpewniej w ciągu kilku miesięcy usłyszymy o powstającej grze więcej informacji. Na ten moment rodzi się jedno pytanie: czy filarem produkcji będzie nastawienie na zręczność, czy jednak może na realistykę?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Microsoft Flight Simulator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy