Twórcy Mars: War Logs zapowiedzieli nową grę - GreedFall

​Przedstawiciele firmy Focus Home Interactive zaprezentowali Greedfall - kolejny projekt, nad którym pracują developerzy ze studia Spiders, znani z takich produkcji, jak Mars: War Logs czy Technomancer.

W produkcji wcielimy się w osadnika, który wraz z innymi poszukiwaczami przygód udaje się na nowoodkrytą wyspę. Bohater znajdzie się pośrodku konfliktu między przybyłymi kolonistami i tubylcami.

Twórcy podkreślają, że wirtualny świat przypominać będzie siedemnastowieczną Europę, ale nie zabraknie magii. Pojawią się też "nadnaturalne istoty", których zadaniem ma być ochrona miejscowych.

O kontrolę nad wyspą walczyć będą różne stronnictwa, dysponujące własnymi osadami oraz bazami. Oczywiście nie zabraknie również możliwości nawiązania współpracy z poszczególnymi ugrupowaniami.

Reklama

Autorzy obiecują, że podczas zabawy będziemy mogli osiągnąć wybrane cele na kilka różnych sposobów - nie tylko walcząc, ale także działając po cichu lub stosując dyplomację lub oszustwo. Świat GreedFall ma ciągle się rozwijać - podjęte decyzje wpłyną na dalsze wydarzenia.

Developerzy ze studia Spiders przygotowują kilka zakończeń, zależnych od dokonanych w trakcie rozgrywki wyborów. Styl oprawy wizualnej produkcji inspirowany jest podobno siedemnastowiecznym barokiem.

GreedFall ukaże się w 2018 roku, ale dokładnej daty premiery na razie nie podano. Tytuł zostanie wydany na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun gry:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama