Twórcy Ikarugi chcą skoncentrować się na PC

Japońscy developerzy zazwyczaj szerokim łukiem omijają komputery.

Dlatego jeśli któryś z nich deklaruje, że zamierza skoncentrować się właśnie na tej platformie, to znak, że coś się dzieje. A tak stwierdzili w jednym z wywiadów twórcy Ikarugi - shmupa, wkrótce ma pojawić się na Steamie.

Treasure to studio znane przede wszystkim (ale nie tylko) z Ikarugi - japońskiego shmupa, który (dzięki głosom internautów w usłudze Greenlight) ma zostać wydany na platformie Valve, a wcześniej dostępny był na Xboksie 360 i GameCubie (!).

Produkcja nie będzie jednak jedyną grą firmy, która trafi na komputery - jej prezes Masato Maegawa w rozmowie z japońskim magazynem Famitsu zdradził, że developerzy nie poprzestaną na Ikarudze. Nie wykluczają stworzenia PC-towej wersji Radiant Silverguna - innego shmupa, który w 2011 roku pojawił się na Xboksie 360.

Twórcy zaznaczają też, że nie chcą ograniczać się wyłącznie do portów - zastanawiają się nad całkiem nowymi produkcjami zrobionymi z myślą o komputerach. Oby tylko Treasure nie miało już więcej problemów językowych, jak w przypadku Ikarugi.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje