Reklama

Twórcy horroru Outlast 2 zadowoleni ze sprzedaży gry

​Wydany w kwietniu tego roku horror Outlast 2 cieszy się dosyć dużą popularnością. Tak przynajmniej wynika z ujawnionych przez twórców gry wyników sprzedaży.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Wccftech współzałożyciel odpowiedzialnego za projekt studia Red Barrels - Philippe Morin - zdradził, że dotychczas rozeszło się blisko milion egzemplarzy produkcji. Nie chciał podać jednak konkretnych danych.

Biorąc pod uwagę, że nie mamy do czynienia z grą wysokobudżetową, a tytułem niezależnym, osiągnięty rezultat jest bardzo dobry. Developer podkreślił, że wraz ze swoim zespołem jest zadowolony z wyników sprzedaży.

Morin ujawnił także szczegóły na temat wersji Outlast 2 przygotowywanej z myślą o Xbox One X. na mocniejszym modelu konsoli Microsoftu produkcja zadziała w natywnej rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Zabraknie jednak obsługi technologii HDR i Dolby Atmos.

Reklama

W grze wcielamy się w Blake’a Langermanna - dziennikarza oraz kamerzystę, który wraz z żoną Lynn starają wyjaśnić tajemnicę śmierci pewnej dziewczyny. Tropy wiodą parę do Supai - regionu w pobliżu Wielkiego Kanionu Kolorado w stanie Arizona.

Na miejscu dochodzi jednak do wypadku - helikopter, którym podróżuje małżeństwo, rozbija się. Po tym wydarzeniu kobieta jednak znika, bohater musi więc postarać odnaleźć ukochaną, by wspólnie wydostać się z pustkowia.

W trakcie poszukiwań Lynn mężczyzna odkrywa jednak, że w pobliskiej wiosce znajdują się kultyści wierzący, że nadchodzi świata. Podstawy rozgrywki nie uległy zmianie - podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, Protagonista jest jednak bezbronny w starciach z wrogami, nie obędzie się więc bez unikania przeciwników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje