Reklama

Twórcy Horizon Zero Dawn rekrutują deweloperów Rainbow Six: Siege

​Wiele wskazuje na to, że coś interesującego powstaje właśnie w studiu Guerrilla Games w Amsterdamie. Czujni internauci dostrzegli bowiem, że firma zatrudniła w ostatnim okresie dwójkę deweloperów, którzy jeszcze niedawno zajmowali się sieciowym Rainbow Six Siege w Ubisofcie.

Pierwszy z nich to Simon Larouche, reżyser wspomnianej strzelanki wieloosobowej, a wcześniej projektant Watch Dogs 2 oraz Splinter Cell Blacklist. Nie jest to pierwsze podejście tego pracownika do Guerrilla Games, ponieważ mężczyzna zajmował się także projektowaniem na potrzeby Killzone 2.

Teraz okazuje się, że Larouche wrócił "na stare śmieci" już dziewięć miesięcy temu. Jego profil w serwisie społecznościowym LinkedIn potwierdza, że deweloper zajmuje się nieogłoszonym projektem. Jest nawet wiele mówiący opis: "tajna gra jest tajna!".

Następny w kolejce jest Chris Lee, który dołączył do Guerrilla Games, bo dopiero w październiku tego roku. Interesujący jest jednak były dorobek twórcy, który w Ubisoft Montreal przez ponad trzy lata zajmował się projektowaniem sieciowych funkcji Rainbow Six Siege, w tym trybów rozgrywki oraz opcji społecznościowych.

Reklama

Obecnie możemy jedynie spekulować na temat tego, czym jest "tajna gra". Część fanów ma nadzieję, że mowa o powrocie Killzone, którą to firma porzuciła po wydaniu Killzone Shadow Fall w 2013 roku, by skoncentrować się właśnie na Horizon Zero Dawn, co - jak się wydaje - okazało się być strzałem w dziesiątkę.

Dlatego też spora grupa graczy ma nadzieję, że nowa produkcja będzie nadal związana z uniwersum Horizon. Dwójka zatrudnionych pracowników to jednak specjaliści od trybów wieloosobowych, podczas gdy Zero Dawn było produkcją wyłącznie dla pojedynczego gracza. Być może ewentualny sequel rozwinie koncept lub wprowadzi kooperację?

W lipcu tego roku Guerrilla Games ogłaszało, że przyszłość studia rysuje się bardzo optymistycznie. Na początki 2019 roku firma przenosi się bowiem do nowego, pięciopiętrowego budynku, w związku z czym planuje także znacznie zwiększyć zatrudnienie - z około 250 osób obecnie do nawet 400 deweloperów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama