Reklama

Twórcy Fortnite udostępnią tryb Battle Royale w formie osobnej produkcji

​Epic Games poinformowało, że zapowiedziany kilka dni temu tryb Battle Royale do sieciowego Fortnite ukaże się w formie osobnej - i dostępnej za darmo - produkcji.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, 26 września światło dzienne ujrzy tytuł oparty na nowym wariancie rozgrywki. Gra zawita na trzy platformy sprzętowe - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Twórcy podkreślają jednocześnie, że tytuł dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych za darmo. To o tyle istotne, że obecnie za wczesną wersję tradycyjnego Fortnite trzeba zapłacić co najmniej 129 zł.

Autorzy nie zamierzają przy tym sprzedawać żadnych przedmiotów, które mogłyby dać przewagę podczas zabawy. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości zaczną oferować różne elementy kosmetyczne, a więc wpływające jedynie na wygląd prowadzonej postaci.

Reklama

Tryb Battle Royale wzorowany jest na cieszącym się dużą popularnością PlayerUnknonw’s Battlegrounds. Setka graczy rywalizuje o przetrwanie na dużych rozmiarów mapie, a wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu.

Poinformowano również, że 26 września wariant wzbogaci się o system oddziałów. Twórcy wprowadzą także zmiany "poprawiające klimat walki", w tym "sterowanie, ruch, bronie i zarządzanie ekwipunkiem".

Warto zaznaczyć, że osoby, które pomiędzy 12-20 września kupiły Fortnite, by uzyskać dostęp do Battle Royale, mogą starać się o zwrot funduszy. W celu refundacji pieniędzy, należy skontaktować się z pomocą techniczną pod TYM adresem.

Developerzy zaznaczyli też, że wciąż planują rozwijać główną wersję gry. W przyszłym miesiącu ukaże się aktualizacja dodająca tryb w konwencji wydarzenia "Impreza na kwadracie" oraz niesprecyzowaną bliżej "przerażającą zawartość".

Epic Games podkreśla, że obecnie nie ma planów połączenia rozwoju postaci pomiędzy dwoma produkcjami. Niewykluczone jednak, że w przyszłości niektóre przedmioty kosmetyczne mogą być współdzielona między oboma tytułami.

Pełna wersja Fortnite wraz z kampanią o nazwie "Ratowanie Świata" ujrzy światło dzienne w przyszłym roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Wówczas też twórcy udostępnią projekt za darmo.

Poniżej można obejrzeć zwiastun poświęcony wariantowi Battle Royale:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy